BTC Breaks $12k on the Eve of Grayscale’s Bitcoin TV Ad Campaign

Firma Grayscale, zajmująca się cyfrowym zarządzaniem aktywami, rozpoczyna krajową kampanię reklamową w USA.
Pierwsza reklama zostanie wyemitowana dzisiaj, o 7 rano ET, w CNBC.
Bitcoinowi udało się retestować 12 tys. dolarów w przededniu kampanii reklamowej Grayscale.
Pozytywny wpływ reklamy Grayscale Bitcoin Era i inwestycji kryptograficznych jest jednym z powodów BTC złamał 12k dolarów.

Zaledwie wczoraj, krypto traderzy i entuzjaści byli optymistami, że Bitcoin (BTC) zamknie tydzień powyżej 11.500 dolarów strefy wsparcia. Tak się składa, że Bitcoin zamknął się więcej niż tylko powyżej preferowanej wartości 11.500 dolarów, ale posunął się aż do ponownego sprawdzenia pułapu 12 tys. dolarów i wydrukowania dziennego szczytu 12.077 dolarów – kursu Binance.

Wpływ kampanii reklamowej The GrayScale na Bitcoina
Przeniesienie przez Bitcoin do poziomu 12 tys. dolarów zostało przypisane do krajowej kampanii reklamowej Grayscale, która rozpoczyna się dzisiaj, 10 sierpnia. Według Barry’ego Silberta, założyciela Grayscale, reklama kampanii będzie wyświetlana w głównych amerykańskich stacjach telewizyjnych CNBC, MSNBC, FOX i Fox Business. Barry Silbert dodał również, że celem kampanii reklamowej jest wprowadzenie kryptofonu do mas. Jego komentarze można znaleźć w poniższym Tweecie.

Dyrektor zarządzający Grayscale, Michael Sonnenshein, poszedł dalej i zapowiedział, że pierwsza reklama zostanie wyemitowana w CNBC o 7 rano ET. Poniżej znajduje się jego Tweet ogłaszający.

Krótka analiza techniczna Bitcoina

Jak wcześniej wspomniano, byki Bitcoin były optymistyczne, że BTC zamknie tydzień o wartości powyżej 11.500 dolarów. Ostatni raz Bitcoin zamknął tydzień powyżej tego poziomu cenowego był w styczniu 2018 roku. Dlatego też, osiągając ten wyczyn zaledwie kilka godzin temu, Bitcoin potwierdził, że nadal jest na byczym terytorium. Co więcej, wskazuje to również, że wartość BTC ma więcej miejsca na wzrost.

To, co pozostaje do zobaczenia w kolejnych godzinach lub dniach, to czy Bitcoin skutecznie zamienia obszar cenowy 12k dolarów w strefę wsparcia. W czasie pisania, wolumen handlu jest w zielonym kolorze i 6-godzinny MACD ma zamiar przekroczyć w byczy sposób wskazując na możliwy drugi dysk w górę dla Bitcoin jak próbuje trwale twierdzić 12k dolarów.

Podobnie jak w przypadku wszystkich analiz Bitcoin, zaleca się inwestorom i inwestorom wykorzystanie odpowiednich stop losses, jak również niskiej dźwigni finansowej w celu ochrony kapitału handlowego.